luni, iunie 8, 2026

O fetiță de doi ani este în stare gravă după ce a căzut de la etajul doi al unui bloc din Constanța

Citeste si...

O fetiță de aproximativ doi ani a căzut de la etajul al doilea al unui bloc de locuințe din municipiul Constanța, pe Aleea Topolog, sâmbătă, 1 noiembrie, în jurul orei 15.00, scrie CTNews, care citează ISU.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Dobrogea” Constanța a anunțat că la fața locului au intervenit rapid un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă și două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Constanța.

Copilul a fost găsit în stare de inconștiență și transportat de urgență la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța pentru investigații medicale detaliate.

Polițiștii Secției 3 Constanța au confirmat gravitatea incidentului și au început o anchetă pentru a stabili circumstanțele exacte ale accidentului. De asemenea, autoritățile continuă cercetările pentru a înțelege cum s-a produs această tragedie.

Un incident similar a avut loc în București, în sectorul 6. Mai precis, un copil de 2 ani a căzut de la etajul 7 al unui bloc.

Ultimele Articole

Nicușor Dan dezvăluie motivul real pentru care Sorin Grindeanu nu a ajuns premier: „Sprijinit de cine?”

Președintele Nicușor Dan a explicat vineri de ce nu l-a desemnat pe Sorin Grindeanu premier și a precizat că...
spot_img
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.