luni, iunie 8, 2026

Ilie Bolojan, despre demisie: Nu se pune această problemă, cu plecarea

Citeste si...

Ce spune premierul Ilie Bolojan, despre demisie: Nu se pune această problemă, cu plecarea din funcţie.

Ilie Bolojan, nu se pune această problemă cu plecarea, pentru că atunci când eşti pe această funcţie, eşti constient că o bună parte din percepţia vizavi de o ţară ţine de stabilitatea politică”, a spus premierul, la Antena 1, despre o demisie din funcţia de premier.

Bolojan a precizat că, atunci cât poţi să faci ceea ce trebuie pentru ţară, este obligaţie să faci tot ce trebuie, făcându-te că nu auzi criticile, nu cele pertinente, ci cele care sunt strict politice şi făcându-te uneori că nu vezi ceea ce se întâmplă, tocmai pentru a nu potenţa conflicte”.

Ilie Bolojan, despre demisie: Nu se pune această problemă

”Faptul că avem o coaliţie de patru partide care nu este uşor de gestionat, faptul că în această coaliţie apar atacuri nu este de natură să creeze percepţia de stabilitate.

Să creeze percepţia de predictibilitate. Eu am încercat în toată această perioadă să nu potenţez aceste lucruri, să evit conflictele, pentru că nu ne ajută cu nimic.

Fiind conştient că acest aspect de stabilitate şi de predictibilitate contează foarte mult, atunci când cei care ne împrumută se gândesc la noi”, a mai spus şefl Executivului, conform News.ro.

Ultimele Articole

Iranul a lansat șapte rachete spre două țări din Golf. Anunțul armatei americane

Iranul a lansat șapte rachete către Kuweit și Bahrain, a anunțat sâmbătă armata americană, adăugând că șase au fost...
spot_img
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.