luni, iunie 8, 2026

Atac cu cuțitul pe o stradă din Constanța. Atacatorul a fugit cu o mașină, dar a fost prins

Citeste si...

Un tânăr de 24 de ani a fost reținut de polițiști după ce a înjunghiat doi bărbați pe o stradă din municipiul Constanța, apoi a fugit de la fața locului cu un autoturism. Victimele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale, relatează News.ro.

„În urma cercetărilor s-a stabilit că, în data de 27 aprilie, pe fondul unui conflict spontan, un bărbat de 24 de ani ar fi agresat fizic, folosind un obiect tăietor-înțepător, doi bărbați cu vârste de 21 și 26 de ani. Incidentul a avut loc pe strada Corbului din municipiul Constanța”, a transmis Inspectoratul de Poliție Județean Constanța.

După agresiune, atacatorul a părăsit locul faptei la volanul unei mașini. Cei doi răniți au fost transportați la spital pentru a primi tratament medical.

Suspectul a fost identificat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale și a fost reținut pentru 24 de ore, fiind acuzat de tentativă de omor și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Bărbatul a fost dus și încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Constanța, urmând să fie prezentat vineri, 9 mai, în fața instanței, cu propunere legală.

Ultimele Articole

Nicușor Dan dezvăluie motivul real pentru care Sorin Grindeanu nu a ajuns premier: „Sprijinit de cine?”

Președintele Nicușor Dan a explicat vineri de ce nu l-a desemnat pe Sorin Grindeanu premier și a precizat că...
spot_img
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.